• اینستاگرام گوشه
  • تلگرام ما

ساده ترین راه تهیه خمیر پیتزا در خانه

  • 0 نظر
  • 1271 بازدید
  • شنبه 04 آبان 1398

ساده ترین راه تهیه خمیر پیتزا در خانه
نحوه آماده کردن خمیر پیتزا خانگی کار سختی نیست. اگر روشدرست کردن خمیر را بلد باشید براحتی می‌توانید با صرف زمان کوتاهی، خمیری خوشمزه آماده نمایید و شام درجه ‌یکی را برای خود ترتیب دهید یا خمیر را درون فریزر گذاشته و بعدا در فرصتی مناسب پیتزایی خوشمزه و عالی درست کنید. در این مقاله میخواهیم طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی پفکی و ترد را به شکلی آسان و سریع خدمت شما آموزش دهیم.

نحوه آماده کردن خمیر پیتزا خانگی کار سختی نیست. اگر روش درست کردن خمیر را بلد باشید براحتی می‌توانید با صرف زمان کوتاهی، خمیری خوشمزه آماده نمایید و شام درجه ‌یکی را برای خود ترتیب دهید یا خمیر را درون فریزر گذاشته و بعدا در فرصتی مناسب پیتزایی خوشمزه و عالی درست کنید. در این مقاله میخواهیم طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی پفکی و ترد را به شکلی آسان و سریع خدمت شما آموزش دهیم.

ساده ترین راه تهیه خمیر پیتزا در خانه

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی را یاد بگیرید

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا در منزل از این قرار است:

سه‌چهارم پیمانه آب ولرم (داغ نباشد)؛

یک قاشق چای‌خوری مایه خمیر؛

دو پیمانه آرد همه‌کاره (ممکن است لازم باشد آرد بیشتری بریزید)؛

نصف یا یک قاشق چای‌خوری نمک.

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا

مراحل و طرز تهیه خمیر پیتزا

۱. حل کردن مایه‌ی خمیر در آب

مایه‌ی خمیر را در آب حل کنید. آب را در یک کاسه یا ظرفی با اندازه‌ی متوسط برای مخلوط کردن بریزید. مایه‌ی خمیر و آب را با هم مخلوط کنید و ۳ تا ۵ دقیقه به آن زمان بدهید تا مایه‌ی خمیر در آب حل بشود.

حل کردن مایه‌ی خمیر در آب

۲.ورز دادن خمیر

نمک، آب و خمیرمایه حل‌شده در آب را به آرد اضافه کنید تا خمیر به دست آید. خمیر را به‌مدت ۵ دقیقه ورز بدهید تا یک گلوله خمیری یک‌دست و کمی چسبناک درست شود که کش می‌آید. ورز دادن خمیر به‌مدت ۵ تا ۸ دقیقه با دست روی پیشخوان یا به کمک هم‌زن با درجه سرعت متوسط به شکل‌گیری خمیری خوب کمک می‌کند. اگر خمیر به دست یا کاسه می‌چسبد و مانند یک آدامس بادکنکی شده، بهتر است یک قاشق غذاخوری آرد به آن اضافه کنید، البته ممکن است لازم باشد چند بار این کار را تکرار کنید تا کار با آن ساده‌تر بشود. یادتان باشد در اضافه کردن آرد زیاده‌روی نکنید.

  خمیر پیتزا -4

بعد از درست شدن خمیر، چند انتخاب پیش رو دارید:

۱. بلافاصله از خمیر استفاده کنید

اگر عجله دارید، خمیر را بلافاصله بعد از درست کردن استفاده کنید. اما یادتان باشد که خمیر پُف نکرده و اگر با آن پیتزا درست کنید، خمیری نازک و تُرد خواهید داشت.

۲. اجازه بدهید خمیر ۱ تا ۱٫۵ ساعت استراحت کند

کاسه‌‌ی مخلوط کردن خمیر را تمیز کنید، سپس کاسه و خمیر را کمی با روغن زیتون چرب کنید. خمیر را به کاسه بازگردانید، روی آن را بپوشانید و یک ساعت تا یک ساعت و نیم ساعت صبر کنید تا خمیر پُف کند.

۳. خمیر را در فریزر نگهداری کنید

خمیر و ظرفی که می‌خواهید خمیر را در آن نگهداری کنید کمی با روغن زیتون چرب کنید. خمیر را می‌توانید تا ۳ روز در فریزر نگهداری کنید. اگر زمان کافی در اختیار دارید، قبل از فریز کردن خمیر، ۳۰ دقیقه اجازه بدهید که پُف کند و بعد آن را در فریزر بگذارید. البته اگر زمان ندارید و نمی‌توانید ۳۰ دقیقه صرف پُف کردن خمیر کنید هم اشکالی ندارد و مشکلی پیش نخواهد آمد.

خمیر را در فریزر نگهداری کنید

آماده سازی فِر برای پختن پیتزا

اگر خمیرتان را از فریزر بیرون می‌آورید، باید یک ساعت صبر کنید تا یخ آن باز شده و آماده‌ی پختن شود. سینی فِر را به‌صورت برعکس در قسمت پایینی فر گذاشته و تا ۴۵۰ درجه فارنهایت یا ۲۳۲٫۲ سانتی‌گراد گرم کنید.

شکل دادن به خمیر پیتزا

خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید. اگر خمیر حالت چسبنده دارد، باید کمی آرد به آن بپاشید. هر قسمت از خمیر را به‌طور جداگانه آماده کنید. ابتدا یکی از قسمت‌های خمیر را بردارید. آن را بکشید و با وردنه صاف کنید. سپس آن به‌شکل دایره‌ی ۲۵٫۵ سانتی دربیاورید. بعد آن را روی کاغذ روغنی ۳۰٫۵ سانتی‌متر مربعی پوشیده از آرد ذرت پهن کنید.

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  یک     +   =   سی و شش